Didžiausias Lietuvos fitneso renginys skatins atkreipti dėmesį į išskirtinius autistų gebėjimus


Rugsėjo pradžioje, „Sostinės dienų“ metu, Vilniuje vyksiantis didžiausias Lietuvos fitneso renginys „Lithuanian fitness challenge“ iškels šūkį „Lift Up Autism“ ir skatins atkreipti dėmesį į šalia mūsų gyvenančius, bet dažniausiai pakankamai neįvertinamus autizmo spektro sutrikimus turinčius žmones.

„Džiaugiamės ir net šiek tiek didžiuojamės, kad pagrindinis mūsų rėmėjas – „TeraSky Baltic“ – į renginį atėjo ne norėdamas papasakoti apie save, bet iškėlęs kilnią misiją – atkreipti dėmesį į mūsų visuomenės problemą, apie kurią kol kas labai mažai kalbama. Iš tiesų mūsų renginį ir autizmo spektro sutrikimus turinčius žmones sieja šis tas bendro – renginyje susirinks išskirtinių fizinių gebėjimų turintys žmonės, o autistiškus žmones dažnai vienija savybė, kad jie taip pat turi išskirtinių gebėjimų tam tikrose srityse. Tik jie neturi galimybių papasakoti apie savo išskirtinumus“, – sako „Lithuanian fitness chalenge“ organizatorius Vaidotas Kviklys.

Renginio „Lithuanian fitness challenge“ metu bus galima ne tik daugiau sužinoti apie autistiškus žmones, bet ir dalyvauti įvairiose akcijose, kurių metu bus renkamos lėšos Lietuvos autizmo asociacijos „Lietaus vaikai“, vienijančios autistiškus asmenis bei jų šeimas Lietuvoje, projektams.

„Apie 1 procentas viso pasaulio gyventojų yra autistiški. Tačiau Lietuvoje tai kol kas labai stigmatizuota, tik per vaikų prizmę matoma tema. Mes turime vos kelias dešimtis suaugusių žmonių, kuriems oficialiai diagnozuotas šis sutrikimas. Dažnas autizmo spektro sutrikimų turintis žmogus ne tik bijo oficialios diagnozės, bet net nesupranta, kad yra autistiškas. Jis tiesiog galvoja, kad yra kitoks, slepia savo problemas, bando jas visaip maskuoti. Užsidarymas savyje, visuomenės atstūmimas gali privesti net prie rankos prieš save pakėlimo. Labai džiaugiamės gavę dar vieną platformą, kurioje galėsime kalbėti apie šių žmonių patiriamus iššūkius“, – sako asociacijos „Lietaus vaikai“ valdybos narė Barbora Suisse.

„Lithuanian fitness challenge“ – tai didžiausias Lietuvos fitneso renginys, kuriame įvairiose rungtyse varžysis funkcinių treniruočių, „crossfit“ ir sunkios atletikos profesionalai bei mėgėjai.

Šiemet antrą kartą organizuojamame renginyje ketina dalyvauti apie 150 sportininkų iš Lietuvos ir kaimyninių valstybių. Renginio organizatoriai žada, kad bus pasiektas  naujas Lietuvos rekordas  – automobilio tempimas einant rankų.

Pagrindinis renginio rėmėjas – „Google Cloud“ partneris „TeraSky Baltic“ – su Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai“ bendradarbiauja jau ne pirmus metus, tai viena iš bendrovės socialinės veiklos sričių. Pernai „TeraSky Baltic“ surengė bandomuosius mokymus autistiškiems suaugusiems, kurių metu jie mokėsi kibernetinio saugumo pagal „Cyber Defender“ programą.

„Pažengusiose pasaulio valstybėse autizmo spektro sutrikimų turintys žmonės dėl unikalių gebėjimų labai dažnai tampa vertinamais specialistais IT srityje. „TeraSky Baltic“ savo projektais siekia, kad tai, panaikinus autizmo diagnozės stigmą, taptų norma ir Lietuvos visuomenėje. Mūsų surengtų mokymų metu įsitikinome, kad autistai turi išskirtinių gebėjimų kovojant su kibernetiniais išpuoliais, geba labai gerai analizuoti situaciją, turi padidintą pastabumą detalėms, tad šiuos mokymus tęsime ir ateityje“, – sako „TeraSky Baltic“ kibernetinio saugumo ekspertas Giedrius Meškauskas.

„Lithuanian fitness chalenge“ vyks š.m. rugsėjo 5 d. Vilniaus Lukiškių aikštėje, tradicinių „Sostinės dienų“ metu. Daugiau apie renginį: fitnesschallenge.lt arba FB paskyroje „Lithuanian fitness chalenge“.