„Lithuanian Fitness Challenge“ – besivaržantys olimpiečiai ir pasiektas Lietuvos rekordas


Praėjusį šeštadienį Vilniuje su trenksmu praėjo antrosios fitneso varžybos „Lithuanian Fitness Challenge“. Stipriausieji iš 150 startavusiųjų varžėsi nuo ryto iki sutemų, kai buvo išaiškintas verčiausias čempiono titulo.

„Džiugu matyti, kaip beveik metai organizacinio darbo davė vaisių ir varžybų diena praėjo puikiai. Visą dieną turėjome gerą ir energingą renginio atmosferą, nepašykštėjo mums ir gero oro, tad sportininkai galėjo kovodami dėl pergalės atiduoti visas jėgas. Smagu buvo matyti ir didelį aistringų žiūrovų būrį – palaikymas atletams šiose varžybose labai svarbus ir prisideda prie geresnių rezultatų“, – po renginio įspūdžiais dalinosi organizatorius Vaidotas Kviklys.

Visas dėmesys atletams

Organizatoriai renginio metu stengėsi užtikrinti tai, kad atletai jaustųsi patogiai ir galėtų orientuotis tik į tai, kas jiems ta dieną svarbiausią – užduočių įveikimą. Pertraukų tarp rungčių metu dalyviai galėjo ilsėtis išskirtinai jiems skirtoje VIP zonoje ir mėgautis sveikais užkandžiais ir gėrimais. Gausūs buvo ir startiniai paketai, kurie, pasak organizatorių, pranoko ne tik Lietuvos, bet ir kitas Pabaltijo šalis.

„Organizuojant „Lithuanian Fitness Challenge“ didžiausią dėmesį skyrėme sportininkams, kad jie jaustųsi gerai ir būtų užtikrintas patogumas viso renginio metu. Atskiroje tik sportininkams skirtoje erdvėje jie galėjo ne tik užkandžiauti partnerių paruoštais užkandžiais, vaisiais, gaivintis sportiniais gėrimais visiškai nemokamai, bet ir ilsėtis arba apšilinėti laukiančioms rungtims. Taip pat jiems buvo suteiktos nemokamos kineziterapeuto paslaugos, apšilimo zonoje buvo galima išbandyti modernius masažinius pistoletus“, – pasakojo V. Kviklys.

Viso „Lithuanian Fitness Challenge“ metu net 50 žmonių rūpinosi, kad renginys vyktų sklandžiai ir viskas būtų kaip suplanuota, o profesionali transliuotojų komanda leido žiūrovams, kurie negalėjo atvykti, viską stebėti per tiesioginę transliaciją internetu.

Renginio dieną pagrindinis partneris „TeraSky“ kartu su „Lietaus vaikais“ skatino atkreipti dėmesį į autistiškų žmonių turimus gebėjimus ir rinko lėšas šiems paremti.

Tarp atletų – interneto žvaigždės ir olimpiečiai

Stebintys varžybas tarp atletų galėjo pastebėti ir matytų bei žinomų veidų. Tarp 150 priėmusių fitneso iššūkį pasirodė lengvaatletė rutulio stumikė Giedrė Kupstytė, keletą kartų atstovavusi Lietuvą Europos čempionatuose bei Universiadoje. Taip pat ir olimpietis gimnastas Rokas Guščinas, 2012 metais atstovavęs Lietuvą Londono olimpinėse žaidynėse. Dalyvaudamas „Lithuanian Fitness Challenge“ Rokas rado jėgų ir pasiekti naują Lietuvos rekordą – automobilį „VW Amarok“, kuris sveria net 2,6 tonos, atletas tempė eidamas ant rankų. Tokio rekordo Lietuvoje dar nėra buvę!

Besivaržančių būryje buvo galima sutikti ir daugeliui puikiai žinomą komiką ir tinklalaidės „Pralaužk vieną šaltą“ vedėją Mantą Grimalį bei socialiniuose tinkluose žinomą dailininką, tapantį žymius žmones, Matą Dovidaitį.

Kova iki paskutinių rungčių

Varžybos vyko etapais, po kurių tik dalis sportininkų patekdavo į tolesnį, tokių būdu iš 150 startavusių ryte, finaliniame etape savo jėgas bandė 20 stipriausiųjų. Atletai nežinojo kokios užduotys jų laukia iki pat renginio dienos, tad turėjo ruoštis bet kokiems iššūkiams. Finaliniame etape žiūrovų zonos dalimi buvę krovininiai keltuvai staiga įvažiavo į aikštę ir tapo vienos iš užduočių konstrukcijos dalimi – tokios instaliacijos dar nėra buvę tokio tipo renginyje. Dieną vainikavo stipriausiųjų apdovanojimai ir energingas gyvo garso roko koncertas.

Užduočių įvairovė

Challenge 1 – „Trail run 3,5 km “, kurį paruošė „X-trasa“. Tai buvo visiškas netikėtumas atletams, teko bėgti itin stačiais kalnais, net buvo vietų kur stipriausi atletai turėjo ropoti keturiomis!

Challenge 2 – “LOCK AND LOAD”. 20 „burpee“ pratimų ir 5 šūviai į taikinį.

„Šaudymo rungtis buvo absoliuti naujiena tokio tipo varžybose. Idėja pasiskolinau iš biatlono“,– sako V. Kviklys.

Challenge 3 – “ELIMINATION”. Po šio iššūkio atkrito pusė dalyvių.

Po to sekė 4 ir 5 iššūkiai, kuriuose reikėjo pademonstruoti visas savo galimybes ir technikąm nes kiekvienas iššūkis buvo kaip sunkesnis už buvusį, tad atlikęs vieną ir gerai pasirodęs, gali dalyvauti kitame, tačiau užduotys tampa sunkesnės ir sudėtingesnės.

Challenge 6 – finalas. TOP 20 atletų. 14 vyrų ir 6 moterys.

„Čia buvo desertas. Atletams net žandikauliai atsivėrė, kai pamatė ką jiems rengiam. Iš niekur atsirado 4 šakiniai „Alwark“ keltuvai, kurie pagal specialų užsakymą padarytą metalo konstrukciją pakėlė į 5 metrų aukštį, prie kurios prikabino virves. Vaizdas atrodė išties įspūdingai. Bet tai dar ne viskas, jiems be šito reikėjo daryti ir gimnastinius pratimus ant skersinio, kelti itin sunkias štangas virš galvos ir žinoma lipti virvėmis. Tai buvo išties sunkus uždavinys, net ir stipriausiems atletams“, – toliau pasakojo Vaidotas Kviklys.

Apdvanojimai

Atletai buvo apipilti dovanomis. Pirmos vietos nugalėtojai gavo „Nordikos“ įsteigtą 500 eurų dovanų čekį, 250 eur vertės „Sportland“ čekį ir dar labai daug kitų prizų, kurių bendra vertė viršyja 1000 eurų.

Pirmąją vietą tarp vyrų iškovojo praėjusių metų čempionas Julius Jaloveckas, antras liko Paulius Brilinga, o ant trečios vietos pakylos lipo praėjusiais metais sidabro medalį iškovojęs Mantas Dumašius. Moterų grupėje auksą iškovojo Santa Ozolina, antrąją vietą pelnė Ramūnė Miliauskaitė, o su bronza namo grįžo Didžiosios Britanijos atstovė Helen Davies.

Už prizininkų trejeto liko, bet finale varžėsi Lukas Kirilovas, Ernestas Jonaitis, Tadas Gudziauskas, Mantas Grikšas, Gintas Petrikas, Povilas Šilaika, Evaldas Rudzevičius, Gediminas Simanavičius, Matas Dovidaitis, Andrius Ašmontas ir Šarūnas Leonavičius. Moterys, kurios pateko į finalą: Kristina Banytė, Giedrė Kupstytė, Valerija Skurjate.

Renginį vainikavo stipriausiųjų apdovanojimai ir energingas gyvo garso roko koncertas.

„Lithuanian fitness challenge“ tikslas yra kelti sporto renginius į visai kitą lygį, net savo varžybų pavadinimą papildėm žodžiais „next level“. Labai tikiuosi, kad ir kiti paseks mūsų pėdomis ir pradės skirti dėmesį į tikrai profesionalų sporto renginių organizavimą. Galiu dabar drąsiai sakyti, kad mes Lietuvoje surengėm bene stipriausias ir geriausias sporto varžybas ir tuo labai didžiuojuosi“, – apie renginį pasakojo V. Kviklys.

Paklaustas, ar kitais metais vėl įvyks šios varžybos, organizatorius paminėjo, kad kiekvienos tokios varžybos yra unikalus sportinis projektas ir plano jas paversti kasmetinėmis kol kas nėra.

„Viskas dar prieš akis. Jei atsiras stiprūs partneriai, kurie nori būti siejami su mūsų LFC renginiu, mes esame atviri pokalbiui“, – pokalbį užbaigė renginio organizatorius.