Trečiasis „Lithuanian Fitness Challenge“ jau greitai – sportininkai intensyviai ruošiasi


Rugsėjo ketvirtąją Vilniaus širdyje, Lukiškių aikštėje įvyks jau trečiasis „Lithuanian Fitness Challenge“, kuriame varžysis net šimtas profesionalių atletų bei mėgėjų dėl stipriausiojo titulo. Vienintelis toks renginys Baltijos šalyse, vykstantis dar tik trečius metus, jau spėjo užsitarnauti gerą vardą sportininkų bendruomenėje ir didelė dalis dalyvių ar sporto klubų dalyvauja kasmet.

„Pirmas ženklas, kad sportininkai laukia renginio buvo tai, kad šimtas dalyvių užsiregistravo per kelias valandas nuo registracijos atidarymo – tai tikrai maloniai nustebino. Dabar sportininkams atėjo pasiruošimo etapas. Kaip ir praėjusiais metais, šiemet apie laukiančias užduotis dalyviai sužinos tik renginio dieną, taigi specialiai pasiruošti tik vienam ar kitam pratimui būtų rizikinga – reikia būti visapusiškai stipriam. Norintys rungtis dėl stipriausiųjų titulų čia turi būti pasiruošę priimti bet kokį iššūkį“, – apie renginį kalbėjo pagrindinis organizatorius Vaidotas Kviklys.

Vaidotas Kviklys

Nors „CrossFit“ tipo treniruotės yra skirtos lavinti bendrą kūno ištvermę bei jėga, atletai neslepia, kad prieš renginį jie ruošiasi papildomai ir gerokai intensyviau. Praėję du metai parodė, kad norintys užlipti ant nugalėtojų pakylos negali tingėti sporto salėje, mat renginio sportinis lygis yra itin aukštas.

Rokas Milevičius, „Amber CrossFit“ klubo bendrasavininkas ir vienas iš įkūrėjų pasakojo, kad į „Lithuanian Fitness Challenge“ savo sportininkus klubas deleguoja jau nuo pirmojo renginio, o šie metai taip pat ne išimtis. Vyras atkreipė dėmesį, kad ši sporto atšaka toli gražu nėra skirta tik profesionaliems atletams, siekiantiems pergalių ir ji puikiai tinka norintiems numesti svorį, pagražinti kūno linijas ar tiesiog palaikyti gerą fizinę formą.

„CrossFit“ tipo varžybos yra viena iš išskirtinių mūsų klubo kortelių, tačiau kasdienėje mūsų treniruočių veikloje dirbame su paprastais žmonėmis, kuriems padedame numesti svorio ir tiesiog jaustis geriau. Dalyvavimas šiame renginyje dažnai gali sudaryti įspūdį, kad visos mūsų treniruotės yra labai alinančios ir kai kurie žmonės, atrodo, gali net išsigąsti šio sporto, bet mes turime savo atskirą treniruočių programą skirtą būtent šiems atletams, norintiems dalyvauti varžybose.

Atletai renkasi į treniruotes tris-keturis kartus per savaitę ir su trenerio pagalba ruošiasi varžyboms. Tokių yra kelios grupės. Viena jų tai pavieniai aukštesnio lygio atletai, bet taip pat turime ir grupę žmonių, kurie nori pirmą kartą sudalyvauti tokiose varžybose. Tai jie visi treniruojasi atskirai nuo kasdienes treniruotes lankančių, nors jų pratimai iš esmės per daug nesiskiria, tik didesni svoriai ar krūviai“, – kalbėjo R. Milevičius.

Taip pat sporto entuziastas pasakojo, kad į LFC ne tik deleguoja sportininkus iš savo klubo, bet stengiasi ir kaip įmanoma padėti renginio organizatoriams, kad viskas įvyktų sklandžiai ir nieko netrūktų. Sporto klubas organizatoriams suteikia reikalingą sporto inventorių, o taip pat ir padeda surasti savanorių ar teisėjų, kurie dažniausiai taip pat būna šio sporto entuziastai.

Renginio organizatoriai primena, kad žiūrovams renginys bus nemokamas ir žadą puikų šou – nuo įspūdingų atletų varžybų, kuriuose jiems teks ne tik atiduoti paskutines savo jėgas, bet ir vykdyti netikėčiausias užduotis, iki energingo koncerto renginio dienos vakare. Rugsėjo ketvirtąją visus, norinčius tai išvysti ir patirti, organizatoriai kviečia į Vilniaus Lukiškių aikštę.