LFC sieks dar vieno Lietuvos rekordo – daugiausiai kartų atkelti automobilį


Rugsėjo ketvirtąją dieną Vilniaus širdyje, Lukiškių aikštėje įvyks jau trečiasis „Lithuanian Fitness Challenge“, kuriame varžysis net šimtas profesionalių atletų bei mėgėjų dėl stipriausiojo titulo. Tai vienintelis toks renginys Baltijos šalyse, kuris sutraukia ne tik profesionalius atletus bei megėjus, užsiimančius šia sporto šaka, bet ir gausų būrį žiūrovų. Jau antrus metus vienas iš renginio akcentų – Lietuvos rekordo siekimas.

Praėjusiais metais renginio metu buvo užfiksuotas automobilio tempimo rekordas. Nors tai gali pasirodyti ne pati sudėtingiausia užduotis, čia į formulę buvo įtraukti keli aspektai, smarkiai apsunkinanę procesą. Visų pirma – olimpietis Rokas Guščinas šią užduotį atlikinėjo eidamas ant rankų, o tempiamas automobilis buvo vienas sunkiausių pikapų rinkoje – „Volkswagen Amarok“. Negana to, pikapas patobulintas aksesuarais ir bendras jo svoris su pilnu baku degalų siekia 2450 kilogramų. Rekordo siekimo metu automobilyje sėdėjo ir vairuotojas, tad bendra masė išaugo iki 2525 kg. Verta paminėti ir tai, kad ši masė yra net šimtu kilogramų didesnė nei 2018 metais pasiekto Gineso rekordo, kuris vėliau buvo pagerintas.

Šiemet organizatoriai pasirinko užfiksuoti kitokį rekordą – daugiausiai automobilio atkėlimų per vieną minutę. Šį rekordą pasiekti bandys vienas stipriausių Lietuvos žmonių, 2020 metais iškovojęs trečiąją vietą galiūnų varžybose – Karolis Aleksandravičius. Automobilis, kurį galiūnui teks atkelinėti, tai vienas populiariausių elektromobilių rinkoje „Volkswagen ID3“, sveriantis net 1,7 tonos.

Karolis pasakoja, kad tokio oficialaus rekordo savo sportininko karjeroje nėra gerinęs ar pasiekęs, o pakalbejus su LFC organizatoriais net nekilo mintis atsisakyti šios galimybės.

„Tai dar vienas mažas tikslas sporte, kurį būsiu pasiekęs“, – sakė Karolis, neslepiantis, kad savo sportininko karjeroje tendencingai siekia tapti stipriausiu žmogumi Lietuvoje.

Paklaustas ar kažkaip ypatingai ruošiasi šiam iššūkiui, vyras kalbėjo, jog dabar yra puikioje formoje ir tai turėtų pavykti be papildomo specialaus treniravimosi: „specialiai nesiruošiu, nes man labai palankus metas. Dabar yra pats sezono įkarštis, tad esu labai geroje formoje, tai tiesiog reikės dirbti ir iškentėti visą minutę kol kelsiu automobilį“.

„Kol kas Lietuvoje tokio oficialaus rekordo nėra užregistruota, nes varžybose keliant automobilį jie visada būdavo skirtingi, tai kaskart kėlimas būdavo lengvesnis arba sunkesnis. Dabar viskas sukonketinta, tad bus galima užfiksuoti rekordą ir net ateityje gerinti. O jei kažkas pagerins mano rekordą, tai bus priežastis man pasitempti ir susigrąžinti jį“, – kalbėjo Karolis.

Žada šventę žiūrovams

Renginio organizatoriai visiems primena, kad tai ne tik sporto varžybos siekiant išsiaiškinti stipriausius atletus, bet ir įspūdingas renginys vilniečiams bei miesto svečiams. Visą dieną Lukiškių aikštėje vyksiančios varžybos leis žiūrovams ne tik išvysti pačias įvairiausias užduotis, kurias atletai sužinos likus vos kelioms valandoms iki renginio, bet ir patiems sudalyvauti įvairiuose užsiėmimuose.

Vakare renginį vainikuos triukšmingas koncertas, kuriame nuo scenos aidės gyvai atliekama „AC/DC“ grupės muzika. Renginys žiūrovams nemokamas, o organizatoriai kviečia atvykti kartu su visa šeima.